Fethiye Diş Hekimi

Fethiye diş hekimi, Ahmet Yavuz Demir sizlere en iyi şekilde diş hastalıklarınızı tedavi ediyor ve hastalarının kolay ve hızlı bir şekilde tedavı olması için 7/24 telefondan destek vermekte

0 542 597 30 84

Aramak İçin Numaraya Tıklayın.

Ahmet Yavuz Demir‘in sizlere verdiği hizmetler:

  • Zirkonyum Diş
  • İmplant Tedavisi
  • Laminate Veneer
  • Endodonti (Kanal Tedavisi)
  • Akıllı Gülüş
  • Bonding Uygulaması
  • Pedodonti
  • Estetik Diş Hekimliği

Fethiye Diş Hekimi Ahmet Yavuz DEMİR

fethiye diş hekimi

Fethiye Diş Hekimi

Ağız ve diş bakımı, vücut sağlığımızın en önemli noktalarından biridir. Ağız bakımını düzenli bir şekilde yaparak diş sağlığı korunabilmektedir. Dişteki çürükler ve diş eti hastalıklarının büyük bir kısmı önlem alındığı takdirde önlenebilen hastalıklardır.

Kişisel diş bakım rutinlerinin yanı sıra, diş hekimi kontrollerinin önemi de büyüktür. Çünkü ağız bakımı ne kadar ihmal edilmemiş olursa olsun öngörülemeyen diş çürükleri gerçekleşebilir. İyi bir diş hekimi ile henüz başlangıç aşamasında olan çürükleri tespit edebilirsiniz.

Diş hekimlerinin kullandığı aletler ve yöntemler bu çürüklerin tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu noktada, Fethiye diş hekimi söz konusu olduğunda iyi bir diş hekimi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İyi bir diş hekimi ile erken tedavi sonucunda daha ileri tedavilere gerek kalmaz. Çünkü çoğu zaman diş çürükleri geç farkedilir. Diş hastalıklarının geç farkedilmesi durumunda basit tedaviler ile geçebilecek çürükler daha sıkıcı bir hal alır. Bu noktada kanal tedavisi veya diş çekme gibi yöntemlere kadar ilerleyebilir. Böyle durumlar yaşamamak için düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitmeniz gerekir.

Fethiye Diş Hekimi : Ağız ve Diş Sağlığının Önemi

Diş ve diş eti hastalıkları en önemli sağlık sorunları arasında yer alır. Ancak, hayatımızı doğrudan tehdit etmediği toplum nezdinde, ağız hastalıklarına gereken önem verilmemektedir. Ağız, sindirim sistemimizin ilk adımını oluşturur. Ağız hastalıkları, diş sağlığımıza etki ederek sindirimimizi de olumsuz anlamda etkiler.

Besinleri sindirmek için öncelikle onları parçalamamız gerekir. Diş sağlığımızdaki bozulmalar yüzünden besinleri çiğnemede ve yutmada zorluklar yaşarız. Ağız ve diş sağlığının korunmasında erken teşhis çok önemlidir. Bu nedenle, düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolüne gitmek oluşabilecek ağız ve diş hastalıklarının önüne geçmenize yardımcı olur. Böylelikle hem ağız sağlığınızı korur hem de vücudunuzda oluşabilecek diğer rahatsızlıkları önlemiş olursunuz.

Fethiye Diş Hekimi : Diş Hastalıkları

Ağız ve diş sağlığı konusunda diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmaları en önemli iki hastalık olarak görülmektedir. Dişlerimiz, neredeyse bütün sistemi etkileyebilir. Diş eti iltihaplanmaları yüzünden diğer organlarımızın da zarar görebilmesi mümkündür. Bu durumları yaşamamak ve erken tedavi için düzenli aralıklar ile diş hekimi kontrolüne gitmek gerekmektedir. Fethiye diş hekimi ile bu hastalıkların önüne geçerek sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Fethiye Diş Hekimi : Fethiye İmplant Tedavisi

Günümüzde, gelişen teknoloji sayesinde diş hastalıklarına çok daha kolay ve estetik tedaviler uygulanmaktadır. Bu sayede, estetik olmayan tedavi yöntemleri kullanılmadan ve ağız estetiğini bozmadan tedaviler uygulanmaktadır. Gelişen bu tedavi yöntemleri sayesinde diş kayıpları için implant tedavisi uygulanmaktadır.

İmplant, eksik dişin olduğu noktaya diş yerine yerleştirilen protezdir. İmplantlar, genel olarak titanyum elementinden veya alüminyum gibi metallerin alaşımlarında oluşur.  İmplantların şekilleri vide veya düz silindir şeklinde olmaktadır.

Çok ciddi sağlık problemleri bulunmadığı takdirde hemen hemen herkese implant tedavisi uygulanabilmektedir. Fethiye implant tedavisi konusunda deneyimli bir diş hekimi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

“Fethiye Diş Hekimi” hakkında 7 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir